Komplex prokazatelně nejsilnějších antioxidantů, který příznivě působí proti zánětlivým reakcím.

Zároveň příznivě působí proti zvýšené střevní propustnosti (kurkumin). Lze doporučit všem jedincům zaměřeným na zvyšování imunity a hledajícím cestu, jak účinně tlumit záněty. Epigenetic je vhodný zejména v případech, kdy chcete kromě potlačení symptomů také vyřešit příčinu problémů.

Pro koho je EPIGENETIC COMPLEX určen?

DOPLNIT. Performance Epigenetic Complex je určen pro všechny, kteří zajímají o zvyšvání sve imunity a hledají cestu, jak účinně tlumit záněty. Epigenetic Complex nejen že potlačuje symptomy, ale řeší přímo příčiny problémů.

Proč užívat Epigenetic Complex

Extrémně komplex silný antioxidantů

Resveratrol a Pterostilbem s pozitivním mnohospektrálním účinkem na zdraví.

Snižuje záněty v těle

Jedinečná směs účinných látek, které zlepšují napumpování a tvrdost svalstva, jako je karnitin tartrate, citrulín malát a kreatin.

Nootropikum

Chrání neurony a podporuje růst synapsí. Zlepšuje tak dlouhodobou, i krátkodobou paměť.

Optimalizace zdraví

Má blahodárný vliv na trávení, játra, srdce, pokožku, dýchací systém. 

Co je to Resveratrol

Jedná se o látku, kterou je možné nalézt ve slupkách a jádrech vinné révy, v borůvkách, černém rybízu, nebo v arašídech. Díky ní je kvalitní červené víno tak silným terapeutickým prostředkem a stojí za fenoménem zvaným Francouzský paradox. Resveratrol  je silným antioxidantem působícím na úrovni těla i na úrovni nervové soustavy. Má blahodárný vliv na kardiovaskulární soustavu, snižuje krevní tlak, LDL cholesterol a zlepšuje průtok krve cévami. V neposlední řadě působí proti rozvoji diabetu, protože zvyšuje inzulinovou citlivost.

Tohle vše jste možná o resveratrolu věděli, ale věděli jste, že je také docela silný inhibitor aromatázy (Wang 2006, Wang 2007, Chottanapund 2014), takže pomáhá u mužů zvyšovat testosteron tím, že brání jeho konverzi na estrogeny (a současně blokuje estrogenní receptory – Bowers, 2000). (Pozn.: Ve výzkumu z roku 2014 (Chottanapund) měl resveratrol stejný efekt na aromatázu jako letrozol, který užívají kulturisté po vysazení anabolických steroidů.)

Co je to Pterostilben

Pterostilben je derivátem resveratrolu a najdete ho v podstatě ve stejných zdrojích a plní i obdobné funkce – působí antioxidačně, protizánětlivě a jeho epigenetické působení se projevuje zejména na poli prevence rakoviny. Oproti resveratrolu je ale odolnější při průchodu trávicím traktem a tedy i biodostupnější, zejména pak v mozku. Na úrovni nervové soustavy funguje jako nootropikum – chrání neurony a podporuje růst nových synapsí, podporuje také krátkodobou i dlouhodobou paměť.

Co je to Kurkumin a Piperin

Kurkuma a její barvivo kurkumin je celosvětově známé zejména díky Indické kuchyni a koření kari. Už na této úrovni můžete pociťovat jeho blahodárné účinky, protože zlepšuje trávení, celkový stav trávicího traktu a stimuluje sekreci žlučových a žaludečních kyselin. Na úrovni zdraví trávicího traktu je také silným hráčem při léčbě leaky gut a snižování zánětlivosti střeva, proto je klientům systému Performance velmi dobře znám. Epigenetické účinky kurkuminu jsou nejsilnější právě v jeho schopnosti snižovat zánětlivost, ale také ve schopnosti ovlivňovat geny zodpovědné za obezitu – zejména jejich transkripci. Vzhledem k tomu, že je kurkumin sám o sobě v trávicí soustavě rychle znehodnocen, užívá se společně s extraktem z černého pepře – piperinem. Ten zvýší jeho biodostupnost a efektivní zužitkování.

Složení ve 2 kapslích

Kurkuma extrakt z kořene 300 mg 

[poskytující 95 % kurkuminoidů celkem (285 mg)] (Vysoce koncentrovaný extrakt z kurkumy, standardizovaný na 95% kurkuminoidů)

 

Trans-Resveratrol 98% 300 mg

Vysoce koncentrovaný trans resveratrol

Pterostilben 50 mg

Metoxylovaný derivát resveratrolu známý svými silnými antioxidačními účinky. Stejně jako resveratrol se nachází v hroznovém vínu nebo borůvkách

Bioperine 4 mg

Extrakt z černého pepře je zde pro zvýšení absorpce všech látek ze složení

 

Vegetariánská kapsle (hydroxypropylmethylcelulóza)

Dávkování

2 kapsle během jídla

Složení: Extrakt z kurkumy standardizovaný na 98% kurkuminoidů, 98% Trans-Resveratrol, Pterostilben, Bioperine, vegetariánská kapsle.

Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte povolené dávkování. Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy. Dodržujte zdravý životní styl.

Skladování: Při pokojové teplotě na suchém tmavém místě.

Vyráběno v České republice pro firmu Votamax s.r.o.