Doplněk stravy, jehož složení je postaveno na látkách, jejichž účinky na zvýšení hladiny testosteronu byly opakovaně prokázány v nejnovějších studiích.

Legálních látek, které prokazatelně zvyšují testosteron nebo jej pomáhají chránit / optimalizovat je ve skutečnosti poskrovnu. My jsme vybrali ty nejlepší z nich a dali je do našeho Testamenta!

Pro koho je BRAINMAX TESTAMENTO určen?

Testamento je pro všechny, kteří chtějí zvýšit hladinu Testosteronu. Výběr 8 látek v maximální kvalitě a optimálním množství jsme spojili v rámci našeho suplementu Testamento!

Proč užívat BrainMax Testamento

Navýšení hladiny testosteronu

Obsahuje kombinaci přírodních látek (bylin), které naturálně zvyšují Váš testosteron: Macu peruánskou, Fenugreek, Sibiřský ženšen a Tribulus terrestris.

Svalová hmota a síla

Jedinečná směs účinných látek, které zlepšují napumpování a tvrdost svalstva, jako je karnitin tartrate, citrulín malát a kreatin.

Regulace hmotnosti

Pečlivě zvolený poměr mezi 6ti obsaženými elektrolyty snižuje množství zadržované vody vně buněk (v extracelulárním prostoru). Je to právě tato zadržovaná voda a ne tuk, která většině lidí brání v opravdu vyrýsovaném vzhledu.

Optimalizace zdraví

Obsahuje plné dávky využitelných forem zinku a vitaminu D3, stejně jako bioperin a DIM, které vedou k celkové hormonální optimalizaci a pomáhají Vás udržovat zdravé.

Ashwagandha

Někdy nazývaná jako Indický ženšen, je bylinou užívanou v tradiční Ajurvédské medicíně po tisíce let. Ashwagandha je považována primárně za adaptogen nebo celkové tělesné tonikum  (ind. Rasanaya), ve skutečnosti je ale také jednou z nejefektivnějších přírodních látek, zvyšujících testosteron, a to i u zdravých a plodných mužů.

Významných efektem Ashwagandhy je totiž také její vliv na zvyšování stresové adaptace a snižování kortizolu, díky čemuž o ni už přes tři roky přednáším. Nadměrný stres je totiž jedním z nejvíce kastračních agentů dnešního mužství. Ashwagandha snižuje kortizol až o 30% [45], což z ní dělá, spolu s dalšími adaptačními efekty jednu z nejlepších látek proti stresu.

Granátové jablko

Pití šťávy z granátového jablka před tréninkem vede ke skvělému napumpování během tréninku. Granátové jablko zvyšuje produkci eNOS [6], který roztahuje cévy a přivádí tak více krve s živinami do svalů. Oproti argininu a dalším potenciálním vasodilatantům je tento efekt daleko znatelnější.

Ve výzkumu z roku 2012 [7] pilo celkem 60 dobrovolníků (muži i ženy) po dobu 2 týdnů 300 ml šťávy z granátového jablka. Efekt byl následující:

– Snížení krevního tlaku i arteriálního plaku.
– Znatelné zlepšení nálady a well-beingu.
– U mužů i u žen došlo ke zvýšení testosteronu v průměru o 24% (16 – 30 %, nejvíce u mužů). 

Kopřiva dvoudomá

Kopřima dvoudomá je jednou z našich národních bylin, která se používá v tradičním léčitelství už stovky let. Přestože se zařazuje primárně na odvodnění, tak má pro nás jeden zajímavější efekt, který spočívá ve zvyšování volného testosteronu. 

Většina testosteronu se v krvi váže na SHBG (sex hormon binding glubulin), který jej učiní neaktivním. Extrakt z kopřivy však obsahuje látku, která tomu dokáže do jisté míry zabránit, čímž dojde ke zvýšení volného – bioaktivního testosteronu.

Extrakt z kopřivy dvoudomé obsahuje 3,4-divanillyltetrahydrofuran, který se váže na SHBG místo testosteronu [8], díky tomu nejenže zvyšuje volný testosteron, ale také pomáhá výrazně při problémech s prostatou [9].

Můžete mít sice vysoký testosteron, ale neucítíte jeho efekt, dokud bude nadměrně vázán na SHBG. Uvolnění testosteronu tak patří mezi nejefektivnější strategie jeho zvyšování.

Zinek bisglycinát + extrakt z ústřice

Pokud se alespoň trochu zajímáte o testosteron nebo nabírání svalové hmoty, určitě jste už někdy slyšeli, že základem Vaší suplementace by měl být zinek. Přesto jej ale většina z Vás pravděpodobně neužívá.

Zinek je esenciálním mikronutrientem pro celkové zdraví, především Váš testosteron, který do určité míry chrání. Pokud vedete náročný životní styl nebo hodně cvičíte, měl by být zinek základem Vaší suplementace hned vedle magnézia.

Obdobně jako u magnézia přitom platí, že byste měli užívat pouze kvalitní (chelátové) formy. Jednou z těch nejlepších je přitom zinek bisglycinát, který má velice vysokou vstřebatelnost i využitelnost.

Existuje však ještě jeden biologicky dostupnější a efektivnější zdroj zinku, kterým jsou ústřice, respektive extrakt z ústřic. Ten totiž obsahuje nejen chelátově vázaný zinek (na aminokyseliny), ale současně měď, mangan a selen, které slouží jako kofaktory pro jeho maximální využití v lidském těle. Ba co více ústřice obsahují celkem 59 stopových prvků, které vytvářejí onu přírodní harmonii, kterou vytržením jedné látky z kontextu nikdy nedosáhnete.

Vitamin D3

Vitamín D3 vzniká v naší pokožce vlivem slunečního záření, během zimních měsíců je však potřeba jej v našich zeměpisných podmínkách suplementovat. Až 75% obyvatelstva trpí během zimy nedostatkem vitamínu D3, přičemž bylo zjištěno, že suplementace 3000 IU denně zvyšuje při nedostatku vitamínu D3 celkový i volný testosteron [12].

Maca peruánská

Maca peruánská, která patří mezi nejsilnější adaptogeny, pocházející z náhorních plošin v Peru a Amazónii, kde se tradičně využívá k posílení hormonálního systému. Její efekt na sexuální výkonnost, plodnost u mužů i žen a zvýšené libido [13] je obecně známý, přesto nikdy nebyl pozorován skutečný vliv na testosteron nebo jeho receptory. Jedná se však o skvělou látku k vyvažování zmíněné hormonální rovnováhy.

Indol 3 carbinol (IC3)

Testosteron je v lidském těle přeměňován na estradiol, prostřednictvím enzymu jménem aromatáza. Ta je produkována zejména tukovou tkání a u zdravého člověk slouží k balancování poměru mezi testosteronem a estrogeny. Protože se však v dnešní době tento poměr často u mužů vychyluje ve prospěch estrogenů, je pak potřeba aromatázu snižovat.

Toho docílíte zbavením se nadbytečné tukové tkáně a/nebo zařazením přírodních látek blokujících aromatázu. Jednou z nejefektivnějších a nejvíce prozkoumaných je Indol 3 Carbinol, látka přirozeně se nacházející v brukvovité zelenině (už chápete, proč kulturisté jedí ke každému jídlu brokolici).

I3C má přitom efekt nejen na snižování aromatázy, ale také pomáhá s metabolismem karcinogenních estrogenů a intenzivně se nyní zkoumá jako lék na rakovinu prsu [11].

Propojení do efektivní kombinace

Již dlouhé roky jsem proponentem využívání přírodních látek v kombinacích, kterým říkám suplementační protokoly. Ve většině případů totiž platí, že celek je více než pouhá suma částí. A skutečných výsledků pak dosáhnete pouze ve chvíli, kdy jednotlivé suplementy vhodně zkombinujete.

Nemůžete samozřejmě byliny a doplňky stravy kombinovat jak se Vám zamane. Některé mohou jít účinkem proti sobě, některé využívají obdobného mechanismu a některé mohou být při společném užívání kontraproduktivní (např. estrogenní).

Při kombinování látek pro zvyšování testosteronu si musíte vždy důkladně nastudovat mechanismus jejich účinku a dostupnou vědeckou literaturu a následně upravit dávky tak, abyste nezačaly být kontraproduktivní.

Srovnání BrainMax 3 a Testamento

Zatímco původní Brainmax: Anabolic Dagger je více na napumpování, dopamin a hormonální optimalizaci (pro muže i ženy), tak nový Brainmax: Testamento je určen primárně pro zvyšování testosteronu. Oba produkty můžete ale nemusíte kombinovat. Ani s jedním z nich už nemusíte současně užívat vitamin D3 ani zinek.

Složení

Extrakt z granátového jablka (30% punikalaginů) 350 mg

DOPLNIT

 

Bio ashwaganda 300 mg

DOPLNIT

 

Extrakt z kopřivy dvoudomé 200 mg

DOPLNIT

Maca 1:10 extrakt 400 mg

DOPLNIT

 

Extrakt z ústřic

DOPLNIT

 

Zinek bisglycinát 75 mg

DOPLNIT

 

Vitamin D3 1500 IU

DOPLNIT

 

Indol 3 Carbinol 200 mg

DOPLNIT

 

Karnitin tartrát 250 mg

DOPLNIT

 

Piperin (extrakt z černého pepře) 3 mg

DOPLNIT

Dávkování

4 kapsle najednou v netréninkové dny ráno s jídlem. V tréninkové dny 4 kapsle před tréninkem. Pokud užíváte v kombinaci s Daggerem, potom je vhodné užívat buď zase ráno s jídlem nebo s večeří před spaním a Dagger užívat vždy před tréninkem.

Složení: Punica granatum extract, Bio Ashwagandha, Nettle root 1:10 extract, Maca 1:10 extract, Oyster extract, Zinc bisglycinate, Vitamine D3, I3C, Carnitine tartrate, Black pepper extract.

Balení obsahuje 120 veganských kapslí. 1 dávka je obsažena ve 4 kapslích. 1 balení tedy obsahuje 30 dávek.

Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy. Dodržujte zdravý životní styl.

Skladování: Při pokojové teplotě na suchém tmavém místě.

Vyráběno v České republice pro firmu Votamax s.r.o.